האקדמיה להורים

דף הבית » האקדמיה להורים

האקדמיה להורים

פרח היא משפחה לכל דבר.

אנו מתייחסים לכל ילד כאילו היה הילד הפרטי שלנו, ועושים הכל כדי לתת לו את הטוב ביותר.

מבחינתנו, הורי פרח הם חלק בלתי נפרד מהמשפחה שלנו, והתהליך אותו הילדים חווים במוסדותינו, מתבצע בשיתוף פעולה מלא בין ההורים, הצוות והילדים.

גישה זו הוביל אותנו להקים את “האקדמיה להורים של פרח”, באמצעותה אנו מעניקים להורים של פרח את ההזדמנות ללמוד נושאים הקשורים לילדם, להתייעץ עם מומחים, לקבל כלים מעשיים המסייעים להם לקדם את ילדם מעבר לשעות בהן הוא נמצא במסגרת החינוכית, ולהיות מוקפים בקהילה חמה ותומכת.

מדי שבוע אנו מקיימים מפגש וירטואלי משותף של הצוות וההורים, יחד עם מומחים מהשורה הראשונה בתחומי החינוך המיוחד והצרכים המיוחדים, במהלכו המומחים מעשירים את ההורים והצוות במידע, עונים לשאלות, ומשתפים בניסיון שלהם בתחום.

ביום ההרצאה באופן קבוע המורות והגננות של פרח שולחות בילקוטים של התלמידים "צ'ופר" מושקע שהכינו במיוחד עבורם כדי שלהורים יהיה משהו נחמד ליד הקפה במשך ההרצאה.
תגובות ההורים שהגיעו אלינו עד כה, יחד עם שותפים רבים מבחוץ, ריגשו אותנו ועזרו לנו להבין כמה המיזם ייחודי, מקצועי, ונותן מענה רחב להורים שעד כה לא קיבלו את המענה הזה.
התרגשנו עד עומק הלב לראות כיצד האקדמיה חיברה בין משפחות, ויצרה קהילה של ממש עבור ההורים המיוחדים, שממשיכה ומתפתחת גם מעבר לגבולות האקדמיה, ולמוסדות החינוך.

אנו רואים בשותפות עם המשפחות רכיב משמעותי והכרחי לקידום ילדי "פרח", וממשיכים לטפח את הילדים ומשפחותיהם.

סגל המרצים שלנו

שירלי בלייאר-שטיין

שירלי היא מנהלת מחקר, פיתוח ומשאבים בארגון פרח, סופרת, עורכת דין, ופעילה חברתית שירלי כותבת על אוטיזם וצרכים מיוחדים ועורכת הרצאות וסדנאות להורים כבר יותר מעשור. ספריה יצאו לאור בארה"ב וספרה "שפת אם אוטיזם" עומד לצאת לאור בעברית בקרוב. שירלי הרצתה פעמיים באו"ם והופיעה מספר פעמים בטלוויזיה בארה"ב, והמסר שלה בכל ההופעות האלו הוא, כמה חשוב לסייע לילדים המיוחדים לממש את הפוטנציאל שלהם.

אלה לבון

אלה היא מרפאה בעיסוק, בעלת תואר שני בריפוי. בוגרת לימודי טיפול זוגי ומשפחתי באוניברסיטת תל אביב, בוגרת המסלול ללימודי תרבות במכללת עלמא. מטפלת, מנחה הורים ומדריכה קבוצות מטפלים פרא-רפואיים בעבודה לפי שיטתה DIR.

ד"ר קרין שטרן

קרין היא מנתחת התנהגות, מנהלת המרכז לניתוח התנהגות ומלווה משפחות לילדים עם כל הצרכים מעל לעשור, בכדי להתגבר על אתגרים התנהגותיים ולפתח מערכות יחסים משפחתיות אוהבות ומיטיבות.

ד"ר עליזה ויג

עליזה היא פסיכולוגית קלינית מומחית בארץ ובארה"ב מזה 20 שנה, ממקימי ארגון ה DIR הישראלי ומרצה ומדריכה בכירה. עליזה מומחית בטיפול בילדים, נוער ומבוגרים בעלי אתגרים נוירו התפתחותיים שונים ומייסדת מכון "סימני קשר".

עדן שחק

עדן היא מורה לחינוך מיוחד, יוצרת שיטת א.ת.ה (אוטיסטים תקשורתיים בהקלדה) ובעלת מרכז להקלדה בשיטת א.ת.ה בנס ציונה.

הרצאות קרובות

הרצאות קודמות

אני, אתה, והאתגר – על הורות וזוגיות מיוחדת

תאריך: 27/05/2021
יום: שלישי
שעה: 20:30

שירלי בלייאר-שטיין, מנהלת מחקר, פיתוח ומשאבים בפרח, סופרת, מרצה, עורכת דין ואמא של דן, נער בן 17, המאובחן על הרצף האוטיסטי

"ממשחק להתפתחות – בגישת DIR" / ד"ר עליזה ויג

תאריך: 27/05/2021
יום: שלישי
שעה: 20:30

בגישת ה DIR המטפל משתמש במשחק, שבעזרתו הילד מתפתח ויוצר קשרים קוגניטיביים וחברתיים עם המטפל ובני המשפחה המעורבים בתהליך. במהלך ההרצאה עליזה נתנה לנו כלים להבנת הילד ותפקודו על פי גישת ה DIR והציגה עקרונות המאפשרים לילד סביבה מיטבית להתפתחות דרך משחק.

"פרידה מחיתולים – כל הילדים יכולים" / ד"ר קרין שטרן

תאריך: 17/11/2020
יום: שלישי
שעה: 20:30

במהלך ההרצאה קרין סיפרה לנו על גישתה הייחודית לתהליך הפרידה מחיתולים, אשר סייעה להורים וצוותים חינוכיים לתמוך בהצלחה בילדים רבים בתהליכי פרידה מחיתולים וחינוך להרגלי ניקיון בריאים. קרין הציעה עקרונות וכלים חשובים בתהליכים אלו, ואפשרה להורים להתלבט יחד לגבי התהליכים של ילדיהם.

"תקשורת כתובה – התהליך המשפחתי" / עדן שחק

תאריך: 10/11/2020
יום: שלישי
שעה: 20:30

עדן סיפרה לנו על שיטת הלמידה אותה הגתה, בה התלמיד.ה ומשפחתו.ה לומדים לייצר שיח משמעותי האחד עם השני באמצעות הקלדה, וחלקה איתנו סיפורים של תלמידיה ומשפחותיהם.

"אכילה זה לא דבר פשוט" / אלה לבון

תאריך: 03/11/2020
יום: שלישי
שעה: 20:30

אכילה היא פעולה יומיומית אבל לא פשוטה בכלל. הורים רבים לילדים עם צרכים מיוחדים מתמודדים עם שאלת ועם קשיים רבים, והיו רוצים לשנות את המצב.

בהרצאה הציגה אלה לבון סיבות אפשריות לאכילה בררנית, סיבות אשר אוששו במחקרים מדעיים, וכן כלים להתערבות במסגרת המשפחתית.

© כל הזכויות שמורות לפרח 2020
EN
דילוג לתוכן