מו"פ

דף הבית » מו"פ

מו"פ

הפרוייקטים של מחלקת מחקר ופיתוח

 

1. הכנס הבינלאומי של פרח על המוח האוטיסטי בהשתתפות מומחים ובראשם טמפל גרנדין – 8 במרץ 2021

כל הורה, מורה ומטפל בתחום האוטיזם יספר לכם כמה קשה להכנס לראש של ילדים עם אוטיזם, להבין אותם באמת, ולעזור להם לתקשר.

כל איש מקצוע בארץ ובעולם יספר לכם שטמפל גרנדין היא האדם שתרם הכי הרבה בעולם להבנת המוח האוטיסטי. בכל כנס בתחום  האוטיזם בארץ ובעולם מציגים את הסיפור שלה.

עשו על טמפל סרט ב HBO שזכה בגולדן גלוב ובאמי, והיא מרצה מאד מבוקשת בארה"ב ובעולם.

בחודש מרץ השנה טמפל גרנדין מגיעה אלינו לפרח  לכנס וירטואלי. מומחים נוספים מארה"ב מהמרכז לחקר האוטיזם בייל ומעוד אוניברסיטאות מובילות התגייסו גם הם בשמחה להשתתף.

פרטים נוספים בקרוב.

 

2. פרוייקט קשת צבעים ("שכנות טובה 2")

לאחר עלייתו של אסד בסוריה ותחילת המרד, צה"ל, באמצעות יחידת מודיעין, הקים פרוייקט שנקרא "שכנות טובה", שארגן למורדים הפצועים שהיו מגיעים לגבול עם ישראל בגולן טיפול רפואי בישראל.

אנו נמצאים בקשר הדוק עם מקים המבצע ועם הארגון האמריקאי שתמך בו, ובימים אלה פרח מקימה את הפרוייקט "קשת צבעים".

בוגרים של חינוך מיוחד ומקצועות הטיפול מאוניברסיטאות בארה"ב עומדים להגיע להתנדב אצלנו בפרח ולקבל הכשרה מקצועית מהמומחים שלנו במוסדות.

לאחר שילמדו אצלנו ויבלו זמן תעסוקתי אצלנו, הם עומדים לצאת, מצויידים בידע ובנסיון שלנו על כל השיטות החדשניות ביותר בתחום הצרכים המיוחדים שאנו משתמשים בהן,  לארצות המזרח התיכון על מנת לעזור לאוכלוסיות חלשות ולהפיץ את הידע שכל כך צמאים לו שם ואין בנמצא בכלל.

ידעתם שבארצות כמו אלו מכים ילדים ואנשים עם אוטיזם על מנת להוציא מהם את השד שהשתלט עליהם?! אנו מקדמים את מצבם של ילדים ואנשים מיוחדים לא רק בארץ, אלא בעולם.

 

3. הכשרה של RPM עם סומה מוקפדיי בישראל – דצמבר 2021

סומה מוקפדיי פיתחה שיטת לימוד ותקשורת המיועדת לילדים ואנשים שאינם ורבלים.

היא התחילה אותה עבןר בנה טיטו, היום בן 33, שיש לו אוטיזם חמור, כאשר המומחים אמרו לה שאין סיכוי שילמד אי פעם שום דבר.

סומה הגיעה לארה"ב לאחר שעשו על טיטו כתבה ב BBC בהיותו בן 11 לאחר שפרסם את ספרו הראשון. כיום יש לו כבר 7 ספרים שהתפרסמו.

סומה פועלת ומדריכה ב 12 מדינות (ביניהן ארה"ב, אנגליה, איסלנד, אוסטרליה, אפילו היתה בדובאי!) בהן יש קהילות ענקיות של משפחות שמשתמשות בשיטה ומצליחות להגיע אל היכולות החבויות של הילדים האוטיסטים.

בתי ספר ומחוזות ברחבי העולם אימצו את השיטה וילדים שבזמן רגיל היו לומדים מקסימום לספור עד 10 בגילאי חטיבה ותיכון, יכולים ללמוד משוואות מורכבות ואת מקצועות המדעים, כמו גם ספרותיים, והכי חשוב – לתקשר באמת!

השיטה של סומה מתבססת על ההבנה של המוח האוטיסטי וכיצד ניתו להתגבר על האתגרים החושיים והתחושתיים של אדם עם אוטיזם ולהביא לכך שילמד ויתקשר.

בדצמבר 2021 אנו עורכים את ההכשרה אצלנו בפרח לראשונה עם תרגום סימולטני לעברית!

 

4. האקדמיה להורים של פרח

כחלק מההבנה שהמשפחה היא חלק חשוב מאין כמוהו אנו תומכים וגם מלמדים את ההורים כל מה שאפשר וצריך לדעת על המצב של ילדיהם. האקדמיה להורים של פרח היא סדרת הרצאות לפי נושאים והרלוונטיות שלהם לגילאים השונים מיועדות להורים ולמשפחות כדי שיוכלו להבין טוב יותר את ילדיהם והצרכים שלהם וגם לעזור לילדים בבית.

בשונה מהדרכות מדי פעם, כאן תכנית הלימודים תפורה ומותאמת באופן הדוק לכל שלב בהתפתחות של הילדים כך שהמעטפת שההורים מקבלים מסייעת ישירות להתקדמות של הילדים.

מעבר להרצאות עצמן, נוצרה קהילה של הורים ואנשי צוות, וההורים של פרח מעידים, "אנחנו כבר לא לבד."

 

 

5. המחקר של פרח על היכולות החבויות של ילדים שאינם וורבליים

אנו משתפים פעולה עם פרופסור לחקר המוח מאוניברסיטת בר אילן לבצע מחקר על היכולות החבויות של ילדים אוטיסטים שאינם ורבלים.

בנוסף, יש אצלנו תלמיד עם אוטיזם חמור אשר מתקשר באופן שוטף דרך האייפד ומבטא תכנים וידיעות מדהימים. בשונה מילדים אחרים אשר בדרך כלל מתקשרים דרך הקלדה באופן בסיסי ביותר, יוחנן כותב טקסטים ארוכים עם תכנים לא רגילים (כבר כמעט סיים לכתוב ספר) ואנו הקמנו עבורו תכנית לימודים ראשונה מסוגה בארץ.

© כל הזכויות שמורות לפרח 2020
EN
דילוג לתוכן