גנים שיקומיים

דף הבית » מוסדות » גנים » גנים שיקומיים

הגנים השיקומיים של פרח הינם גנים המיועדים לילדים בני 3-7, בעלי נכויות פיזיות שונות או בעלי רקע רפואי מורכב, שלהם קוגניציה תקינה או קרובה לתקינה.

הגנים השיקומיים של פרח, מתנהלים כמו כל גן רגיל, ובנוסף כוללים גם תמיכה רבה של אנשי הצוות הפרא רפואי יחד עם למידה בקבוצות קטנות או באופן פרטני לפי צרכי כל ילד וילד ובהתאם לתוכנית האישית שנבנתה לו.

דרכי טיפול

הטיפולים הניתנים בגנים השיקומיים הם טיפולי פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, קלינאית תקשורת, טיפול רגשי והידרותרפיה.

שעות הפעילות של הגן, כמו בכל גן רגיל הן בין השעות 7:30-14:30 עם  אפשרות של צהרון עד השעה 16:00.

הפעילות המתבצעת בגני השיקום של פרח נותנת דגש בעיקר על החיזוק המוטורי- שיקומי, לפי התכנית האישית שנבנית עבור כל ילד ע"י הפזיותרפיסטיות והמרפאות בעיסוק.

בכל גן עובדות גננת ושלוש סייעות בכל רגע נתון, כאשר נשות הצוות הפרא-רפואי מעבירות טיפולים פרטניים וקבוצתיים, במשך השבוע בגן.

צועדים יחד

אנו רואים חשיבות עצומה בקשר רציף עם ההורים, ובאופן קבוע מעדכנים אותם בחוויות שהילד עובר במעון, בדרכי הטיפול, ובהתקדמות. בכל יום הילד חוזר עם מחברת קשר בה אנו כותבים מה קרה באותו היום, מצרפים תמונות של הילד ועונים על שאלות ההורים. בנוסף, אנחנו מקיימים פגישות קבועות בין ההורים לצוות המעון : עובדת סוציאלית, גננת והצוות הפרא-רפואי, ובונים יחד תוכנית שיקומית אישית לכל פעוט.

מעבר לכך ההורים מוזמנים לצפייה בטיפולים וההדרכות של הצוות המקצועי על מנת לאפשר להם להמשיך את רצף הטיפול גם במסגרת הביתית. בהתאם לצורך, אנו גם מבקרים בבתים כדי לעזור להורים להתאים ולהנגיש את הבית עבור הילד.

אנו רואים במעטפת ההוליסטית כלי חשוב בתקשורת בין המשפחה למסגרת החינוכית ולכן מקיימים גם קבוצות תמיכה וימי חוויה להורים, ימי הפנינג, ימי בילוי עם האחים, ערבי אמהות, ימי סבים וסבתות, הדרכות הורים ועוד. הכל במטרה להעניק למשפחות עטיפה מקצועית, מחבקת ומקדמת.

לשם כך גם הקמנו עבור ההורים את "האקדמיה להורים של פרח", שם אנו עורכים הרצאות והדרכות להורים בנושאים הרלוונטיים להתפתחות ילדיהם, מעניקים להם כלים מעשיים, ויוצרים קהילה תומכת.

גנים שיקומיים

גן שיקומי אלעד

גנים שיקומיים הינם גנים המיועדים לילדים בני 3-7, בעלי נכויות פיזיות שונות או בעלי רקע...

גן שיקומי גוש עציון

גנים שיקומיים הינם גנים המיועדים לילדים בני 3-7, בעלי נכויות פיזיות שונות או בעלי רקע...

גן שיקומי שומרון

הגן השיקומי פרח בפדואל, מיועד לילדים בגילאי 3-5 עם לקויות פיזיות ויכולות קוגניטיביות טובות. גן...
EN
דילוג לתוכן