גני מש"ה

דף הבית » מוסדות » גנים » גני מש"ה

גני מש"ה פרח נותנים מענה לילדים עם מוגבלות שכלית התפתחותית ברמות שונות. הגנים מחולקים  לפי רמות התפקוד ומעניקים לכל ילד מענה מדויק ופרטני המותאם לו באופן אישי, תוך עבודה רב – חושית מתוך חוויה והנאה. בגנים הללו עומד לרשות התלמידים ציוד שיקומי חדיש החל מ"עמידונים" שונים וכלה בהליכונים ובכיסאות המונגשים לכל ילד על פי צרכיו לפי המלצת הצוות הפרא-רפואי המלווה את הילד בגן.

דרכי טיפול

בגני מש"ה של פרח אנו שמים דגש על הקניית עצמאות וכישורי חיים. על-מנת להגיע להישגים הרצויים כדי שהילדים יוכלו להביע את רצונותיהם וצרכיהם, דרכי התקשורת מותאמות להם באופן מיוחד, כאשר התהליך נעשה תוך שימוש בתוכנות תת"ח (תקשורת תומכת חלופית) שונות, דרך אייפדים ומערכות מיקוד מבט, כאשר כל העזרים הטכנולוגיים מותאמים לילד ומונגשים לו באופן המיטבי.

צוות הגן מורכב מנשות חינוך ומטפלות פרא-רפואיות ובהן: גננות, מדריכה פדגוגית, קלינאיות תקשורת, מרפאות בעיסוק, מטפלות רגשיות ועו"סיות. כולן בעלות ניסיון וידע מקצועי רב, רגישות ומסירות. לכל קולגה צוותית יש מדריכת תחום אשר אחראית על התאמת תוכנית הטיפול לכל ילד ועל כל  כל אחת מנשות הצוות הפרא רפואי מקבלת הדרכות יחידניות וקבוצתיות.

עבור כל ילד נבנית תוכנית לימודית אישית, המתאימה לקושי הספציפי עמו הוא מתמודד ומפוקחת על ידי  הצוות הטיפולי. הלימוד מתקיים בקבוצות קטנות באופן חוויתי, רב-חושי ובהתאמה לצרכי הילדים. הגן מפעיל פעילויות העשרה המתגברות ומעצימות את לימודי השפה, ומעניקות כישורי למידה והבעה חיוניים.

צועדים יחד

אנו רואים חשיבות עצומה בקשר רציף עם ההורים, ובאופן קבוע מעדכנים אותם בחוויות שהילד עובר במעון, בדרכי הטיפול, ובהתקדמות. בכל יום הילד חוזר עם מחברת קשר בה אנו כותבים מה קרה באותו היום, מצרפים תמונות של הילד ועונים על שאלות ההורים. בנוסף, אנחנו מקיימים פגישות קבועות בין ההורים לצוות המעון : עובדת סוציאלית, גננת והצוות הפרא-רפואי, ובונים יחד תוכנית שיקומית אישית לכל פעוט.

מעבר לכך ההורים מוזמנים לצפייה בטיפולים וההדרכות של הצוות המקצועי על מנת לאפשר להם להמשיך את רצף הטיפול גם במסגרת הביתית. בהתאם לצורך, אנו גם מבקרים בבתים כדי לעזור להורים להתאים ולהנגיש את הבית עבור הילד.

אנו רואים במעטפת ההוליסטית כלי חשוב בתקשורת בין המשפחה למסגרת החינוכית ולכן מקיימים גם קבוצות תמיכה וימי חוויה להורים, ימי הפנינג, ימי בילוי עם האחים, ערבי אמהות, ימי סבים וסבתות, הדרכות הורים ועוד. הכל במטרה להעניק למשפחות עטיפה מקצועית, מחבקת ומקדמת.

לשם כך גם הקמנו עבור ההורים את "האקדמיה להורים של פרח", שם אנו עורכים הרצאות והדרכות להורים בנושאים הרלוונטיים להתפתחות ילדיהם, מעניקים להם כלים מעשיים, ויוצרים קהילה תומכת.

גני מש"ה

גני מש"ה אלעד

בגני מש"ה באלעד לומדים 17 ילדים. גנים אלו נותנים מענה לילדים עם מוגבלות שכלית התפתחותית...

גני מש"ה ביתר

בגני מש"ה בביתר עילית לומדים כשלושים ילדים. גנים אלו נותנים מענה לילדים עם מוגבלות שכלית...

גני מש"ה גוש עציון

גני מש"ה פרח, נותנים מענה לילדים עם מוגבלות שכלית התפתחותית ברמות שונות. הגנים מחולקים  לפי...
EN
חיפוש
דילוג לתוכן