גני עיכוב התפתחותי

דף הבית » מוסדות » גנים » גני עיכוב התפתחותי

גני העיכוב ההתפתחותי של פרח, מיועדים עבור ילדים המתקשים בפן השפתי ובפן התפקודי.

אנו שמים דגש על תרגול התפקודים היומיומיים, כגון: עליה במדרגות, אכילה נכונה ותרגול עצמאות בחיי היומיום.

לשם כך, הילדים הלומדים אצלנו, מלווים ע"י קלינאית תקשורת, מרפאה בעיסוק ופיזיותרפיסטית המדריכות גם את הצוות וגם את ההורים.

דרכי טיפול

צוות הגנים מורכב מנשות חינוך ומטפלות פרא-רפואית ביניהן גננות, מדריכות פדגוגיות, קלינאיות תקשורת, מרפאות בעיסוק ומטפלות רגשיות. כולן בעלות ניסיון וידע מקצועי רב, רגישות ומסירות. לכל קולגה צוותית יש מדריכת תחום אשר אחראית על התאמת תוכנית טיפול לכל ילד.

אנו בונים לכל ילד תוכנית לימודית אישית המתאימה לקושי הספציפי עמו הוא מתמודד ומפוקחת ע"י הצוות הטיפולי. הלימוד מתקיים בקבוצות קטנות באופן חוויתי, רב-חושי ובהתאמה לצרכי הילדים. הגן מפעיל פעילויות העשרה המתגברות ומעצימות את לימודי השפה, ומעניקות כישורי למידה והבעה חיוניים.

צועדים יחד

אנו רואים חשיבות עצומה בקשר רציף עם ההורים, ובאופן קבוע מעדכנים אותם בחוויות שהילד עובר במעון, בדרכי הטיפול, ובהתקדמות. בכל יום הילד חוזר עם מחברת קשר בה אנו כותבים מה קרה באותו היום, מצרפים תמונות של הילד ועונים על שאלות ההורים. בנוסף, אנחנו מקיימים פגישות קבועות בין ההורים לצוות המעון : עובדת סוציאלית, גננת והצוות הפרא-רפואי, ובונים יחד תוכנית שיקומית אישית לכל פעוט.

מעבר לכך ההורים מוזמנים לצפייה בטיפולים וההדרכות של הצוות המקצועי על מנת לאפשר להם להמשיך את רצף הטיפול גם במסגרת הביתית. בהתאם לצורך, אנו גם מבקרים בבתים כדי לעזור להורים להתאים ולהנגיש את הבית עבור הילד.

אנו רואים במעטפת ההוליסטית כלי חשוב בתקשורת בין המשפחה למסגרת החינוכית ולכן מקיימים גם קבוצות תמיכה וימי חוויה להורים, ימי הפנינג, ימי בילוי עם האחים, ערבי אמהות, ימי סבים וסבתות, הדרכות הורים ועוד. הכל במטרה להעניק למשפחות עטיפה מקצועית, מחבקת ומקדמת.

לשם כך גם הקמנו עבור ההורים את "האקדמיה להורים של פרח", שם אנו עורכים הרצאות והדרכות להורים בנושאים הרלוונטיים להתפתחות ילדיהם, מעניקים להם כלים מעשיים, ויוצרים קהילה תומכת.

גני עיכוב התפתחותי

גן עיכוב התפתחותי אלעד

בגן עיכוב התפתחותי פרח באלעד לומדים כיום 8 ילדים בעלי קושי שפתי / הבעתי /...

גן עיכוב התפתחותי ביתר

בגן עיכוב התפתחותי פרח בביתר עילית לומדים  ילדים בעלי קושי שפתי / הבעתי / הבנתי...
EN
דילוג לתוכן