גני שפה

דף הבית » מוסדות » גנים » גני שפה

גני השפה של פרח מיועדים לילדים עם עיכוב שפתי, המתבטא בקושי ביכולת הדיבור, ההיגוי, ההבעה, קושי בשליפת מילים ו/או אוצר מילים מצומצם.

דרכי טיפול

בגני השפה של פרח אנו מעניקים לילדים כלים להתגבר על העיכוב השפתי, מסייעים להם לרכוש יציבות וזיהוי תחושת הגוף, וכך הילדים לומדים לראות ולהרגיש את סביבתם ולהצליח לעבד את מה שהם שומעים ומרגישים. עם הזמן ההתבוננות וההבנה של הילדים משתפרת ועמן גם השפה.

בזכות גני השפה, מצליחים הילדים לתקשר בצורה טובה יותר עם הסביבה ולהביע את
רצונותיהם, כאשר אנו בפרח מכווינים את הילדים כל העת להשתלבות בהמשך במוסד חינוכי רגיל, בהתאם ליכולות של כל ילד.

בכל גן יש בין 8-12 ילדים, עם יחס חם ואישי. במהלך השנה אנו מתרגלים עם הילדים כישורים חברתיים, מעבר לתחומי השפה, על מנת להעניק להם ביטחון ותחושת מסוגלות לזמן בו ישתלבו במוסדות החינוך הרגילים.

צועדים יחד

אנו רואים חשיבות עצומה בקשר רציף עם ההורים, ובאופן קבוע מעדכנים אותם בחוויות שהילד עובר במעון, בדרכי הטיפול, ובהתקדמות. בכל יום הילד חוזר עם מחברת קשר בה אנו כותבים מה קרה באותו היום, מצרפים תמונות של הילד ועונים על שאלות ההורים. בנוסף, אנחנו מקיימים פגישות קבועות בין ההורים לצוות המעון : עובדת סוציאלית, גננת והצוות הפרא-רפואי, ובונים יחד תוכנית שיקומית אישית לכל פעוט.

מעבר לכך ההורים מוזמנים לצפייה בטיפולים וההדרכות של הצוות המקצועי על מנת לאפשר להם להמשיך את רצף הטיפול גם במסגרת הביתית. בהתאם לצורך, אנו גם מבקרים בבתים כדי לעזור להורים להתאים ולהנגיש את הבית עבור הילד.

אנו רואים במעטפת ההוליסטית כלי חשוב בתקשורת בין המשפחה למסגרת החינוכית ולכן מקיימים גם קבוצות תמיכה וימי חוויה להורים, ימי הפנינג, ימי בילוי עם האחים, ערבי אימהות, ימי סבים וסבתות, הדרכות הורים ועוד. הכל במטרה להעניק למשפחות עטיפה מקצועית, מחבקת ומקדמת.

לשם כך גם הקמנו עבור ההורים את "האקדמיה להורים של פרח", שם אנו עורכים הרצאות והדרכות להורים בנושאים הרלוונטיים להתפתחות ילדיהם, מעניקים להם כלים מעשיים, ויוצרים קהילה תומכת.

גני שפה

גני שפה ביתר

גן שפה פרח הוא גן המיועד לילדים בעלי עיכוב שפתי / התפתחותי בגילאי 3-6. מתוך...

גן שפה זכרון יעקב

גן השפה פרח בזכרון יעקב, הינו גן שפתי חרדי, המיועד לבעלי עיכוב שפתי ו/או התפתחותי...

גני שפה אלעד

גן שפה פרח הוא גן המיועד לילדים בעלי עיכוב שפתי / התפתחותי בגילאי 3-6. מתוך...
EN
חיפוש
דילוג לתוכן