גני תקשורת

דף הבית » מוסדות » גנים » גני תקשורת

גני תקשורת פרח, המיועדים לילדים המאובחנים על הרצף האוטיסטי, מגיל שלוש עד גיל 6, ממוקמים ברחבי הארץ: אלעד, ביתר עילית, באר יעקב, ומועצה אזורית שומרון.

גני התקשורת פועלים לפי עקרונות הגישה ההתנהגותית (ABA), שהוכחה מחקרית כאחת הגישות המובילות בעולם בקידום ובטיפול בילדים על הספקטרום האוטיסטי.

יום הלימודים כולל לו"ז לימודים חינוכי לצד סל טיפולים נרחב המסופק לילדים בפיקוח ובהכוונת משרד החינוך ומשרד הבריאות (סל שח"מ וסל טב"ם). הטיפול מבוסס על הבנת הלקות ומאפייניה הספציפיים והתאמתה לרף ההתפתחותי אליו משתייך הילד.

דרכי טיפול

הכיתות בגנים מחולקות לפי שכבות גיל, בהן לומדים הילדים בקבוצות קטנות ואישיות, המאפשרות להעניק לכל ילד את הטיפול הדרוש להתפתחותו. כל כיתה מונה 8 ילדים, כאשר אנו מלווים אותם עד המעבר לבית הספר היסודי. בוגרי כיתת הגן משתלבים, בהתאם למצבם, בבתי ספר רגילים או ייעודיים לחינוך מיוחד.

צוות הגן מחולק לאנשי חינוך ומטפלים פרא-רפואיים ובכללם: מנתחות התנהגות, פיזיותרפיסטיות, קלינאיות תקשורת, עובדות סוציאליות, ומרפאות בעיסוק. כל ילד מקבל תכנית טיפול שבועית, אותה מרכיב הצוות הרפואי לאחר מפגש אישי. הצוות עורך תרגול ראשוני עם  הילד ולאחר בדיקת מוכנות מועברת תכנית טיפול מפורטת לסייעת, המתרגלת עימו את הנדרש ומדווחת על התקדמותו.

אחת לשבועיים מתקיים מפגש הדרכה להורי הילדים בהנחיית עובדת סוציאלית, ובליווי הצוות הפרא-רפואי.

צועדים יחד

אנו רואים חשיבות עצומה בקשר רציף עם ההורים, ובאופן קבוע מעדכנים אותם בחוויות שהילד עובר במעון, בדרכי הטיפול, ובהתקדמות. בכל יום הילד חוזר עם מחברת קשר בה אנו כותבים מה קרה באותו היום, מצרפים תמונות של הילד ועונים על שאלות ההורים. בנוסף, אנחנו מקיימים פגישות קבועות בין ההורים לצוות המעון : עובדת סוציאלית, גננת והצוות הפרא-רפואי, ובונים יחד תוכנית שיקומית אישית לכל פעוט.

מעבר לכך ההורים מוזמנים לצפייה בטיפולים וההדרכות של הצוות המקצועי על מנת לאפשר להם להמשיך את רצף הטיפול גם במסגרת הביתית. בהתאם לצורך, אנו גם מבקרים בבתים כדי לעזור להורים להתאים ולהנגיש את הבית עבור הילד.

אנו רואים במעטפת ההוליסטית כלי חשוב בתקשורת בין המשפחה למסגרת החינוכית ולכן מקיימים גם קבוצות תמיכה וימי חוויה להורים, ימי הפנינג, ימי בילוי עם האחים, ערבי אמהות, ימי סבים וסבתות, הדרכות הורים ועוד. הכל במטרה להעניק למשפחות עטיפה מקצועית, מחבקת ומקדמת.

לשם כך גם הקמנו עבור ההורים את "האקדמיה להורים של פרח", שם אנו עורכים הרצאות והדרכות להורים בנושאים הרלוונטיים להתפתחות ילדיהם, מעניקים להם כלים מעשיים, ויוצרים קהילה תומכת.

גני תקשורת

גני תקשורת ביתר

בגני תקשורת פרח בביתר לומדים 13 ילדים מביתר והסביבה, המאובחנים על הרצף האוטיסטי, בשתי כיתות...

גני תקשורת שומרון

גן תקשורת פרח בברקן, מיועד לילדים על הרצף האוטיסטי, תושבי המוא"ז שומרון,  בגילאי 3-6. הגן...

גני תקשורת באר יעקב

גני פרח בבאר יעקב, כוללים למעשה ארבעה גנים המיועדים לילדים המאובחנים על הרצף האוטיסטי, כאשר...

גני תקשורת אלעד

בגני תקשורת פרח באלעד לומדים 44 ילדים מאלעד וערי הסביבה, המאובחנים על הרצף האוטיסטי. מרגע...
EN
דילוג לתוכן