מעונות שיקומיים

דף הבית » מוסדות » מעונות » מעונות שיקומיים

מדי יום מגיעים למעונות השיקומיים של רשת פרח, מאות פעוטות בגילאי חצי שנה עד שלוש, המקבלים טיפול מסור מצוות אוהב ומקצועי אשר שם את כל יהבו על קידום התלמידים.

המעונות שלנו פרושים במקומות רבים ברחבי הארץ: אלעד, ביתר עילית, מועצה אזורית שומרון, מועצה אזורית גוש עציון וחריש, ונותנים מענה חינוכי, טיפולי ורפואי.

אנו מטפחים במעונות שלנו פעוטות המאובחנים עם מגוון לקויות כגון : אוטיזם, מוגבלות שכלית התפתחותית, עיכוב התפתחותי, תסמונות נדירות ומוכרות,CP, קשיי שפה ועוד.

דרכי טיפול

בכל כיתה ישנם כ-10 פעוטות. כל ילד מקבל תוכנית טיפול אישית ע"י צוות מקצועי הכולל גננת חינוך מיוחד, פיזיותרפיסטית, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, עו"ס, תזונאית ומדריכת ראיה, הכל בהתאם לצרכים של כל תלמיד. בנוסף לכך מתקיימת תוכנית כיתתית עם מטרות חברתיות ולימודיות.

במעונות פרח, ישנם חדרי 'סנוזלן' המסייעים לילדים בהתפתחות הקוגניטיבית והויסות החושי, חדרי חושך המסייעים לילדים עם קשיי ראייה, חדרי פיזיותרפיה, חלל ג'ימבורי המשמש כחלל עבודה ותרגול יחד עם חוויה והנאה וחדרי טיפולים. כל המעונות מצוידים בציוד שיקומי מגוון וחדשני המותאם באופן אישי לצרכיו של כל פעוט.

בסופו של דבר, התלמידים שלנו הם ילדים! והצוותים שלנו אוהבים להסתכל מעבר לאתגר, ופשוט להתגלגל אתם על השטיח ולצחוק.

צועדים יחד

אנו רואים חשיבות עצומה בקשר רציף עם ההורים, ומעדכנים אותם באופן קבוע, בחוויות שהילד עובר במעון, בדרכי הטיפול ובהתקדמות. בכל יום הילד חוזר עם מחברת קשר בה אנו כותבים מה קרה באותו היום, מצרפים תמונות של הילד ועונים על שאלות ההורים. בנוסף, אנחנו מקיימים פגישות קבועות בין ההורים לצוות המעון: עובדת סוציאלית, גננת והצוות הפרא-רפואי, ובונים יחד תוכנית שיקומית אישית לכל פעוט.

מעבר לכך ההורים מוזמנים לצפייה בטיפולים וההדרכות של הצוות המקצועי על מנת לאפשר להם להמשיך את רצף הטיפול גם במסגרת הביתית. בהתאם לצורך, אנו גם מבקרים בבתים כדי לעזור להורים להתאים ולהנגיש את הבית עבור הילד.

אנו רואים במעטפת ההוליסטית כלי חשוב בתקשורת בין המשפחה למסגרת החינוכית ולכן מקיימים גם קבוצות תמיכה וימי חוויה להורים, ימי הפנינג, ימי בילוי עם האחים, ערבי אמהות, ימי סבים וסבתות, הדרכות הורים ועוד. הכל במטרה להעניק למשפחות עטיפה מקצועית, מחבקת ומקדמת.

לשם כך גם הקמנו עבור ההורים את "האקדמיה להורים של פרח", שם אנו עורכים הרצאות והדרכות להורים בנושאים הרלוונטיים להתפתחות ילדיהם, מעניקים להם כלים מעשיים, ויוצרים קהילה תומכת.

מעונות שיקומיים

מעון שיקומי נס ציונה

מעון פרח בנס ציונה, נפתח מתוך רצון לתת לילדי החינוך המיוחד את המענה הטוב ביותר...

מעון שיקומי תל אביב- צהלה

מעון פרח בתל אביב- שכונת צהלה, מיועד לילדים בגילאי חצי שנה עד שלוש ובו 2...

מעון שיקומי תל אביב

מעון פרח בתל אביב מיועד לילדים בגילאי חצי שנה עד שלוש ובו שתי כיתות תקשורת-...

מעון שיקומי ראש העין

מעון פרח בראש העין, מיועד לילדים בגילאי חצי שנה עד שלוש ובו 3 כיתות תקשורת-...

מעון שיקומי טבריה

המעון השיקומי פרח בטבריה, מיועד לילדים בגילאי חצי שנה עד שלוש ובו שתי כיתות שיקומיות...

מעון שיקומי חריש

מעון שיקומי רב נכותי לגילאי חצי שנה עד שלוש בעיר חריש הכולל שתי כיתות. הפעוטות...

מעון שיקומי ביתר

מעון שיקומי רב נכותי לגילאי חצי שנה עד שלוש בעיר ביתר עילית, המיועד לילדי העיר...

מעון שיקומי אלעד

המעון השיקומי פרח באלעד הוא מעין משפחתון שיקומי, ובו אנו נותנים דגש על האווירה המשפחתית...

מעון שיקומי גוש עציון

במעון השיקומי פרח באלון שבות ישנן 2 כיתות, כיתת שיקום וכיתת תקשורת. למעון מגיעים ילדים...

מעון שיקומי פרח שומרון

המעון השיקומי פרח בפדואל, מיועד לילדים בגילאי חצי שנה עד שלוש ובו שתי כיתות שיקומיות...
EN
דילוג לתוכן